צריך עדכון פלאש לחצו כאן
 
 


 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון *
 
 
> גם מנהלים בכירים חווים פחד קהל

בתחום המכירות ובתחום ההיי- טק, ידוע שפרזנטציה מוצלחת של מוצר משפיעה על שיווקו אף יותר מאיכות המוצר עצמו. האדם המציג את המוצר למעשה מייצג אותו - ככל שהוא רהוט יותר, בעל הופעה מכובדת יותר ומקצועי בתחום, כך המצגת תמלא את ייעודה והמוצר ישווק על הצד הטוב ביותר.

אך מה קורה כאשר אותו פרזנטור לוקה בפחד קהל?
פנה אלי דני (שם בדוי, הפרטים המלאים שונו על מנת למנוע זיהוי) איש היי- טק, בתפקיד בכיר בארגון בו הוא עובד. במסגרת תפקידו העביר מצגות והרצאות בפני מנהלי החברה ולקוחות פוטנציאלים. ד` היה איש מקצוע מעולה, רהוט ובקיא בתחום.

דני  התחיל לחוות פחד קהל. בכל פעם, שהיה עליו להציג בפני המנהלים, היה נכנס לחרדה. הוא הרגיש איך לבו הולם בפראות עד כדי כאב, פיו התייבש, הנשימה שלו הייתה שטחית ומהירה, סחרחורת תקפה אותו והוא החל להשתעל שיעול כבד. דני לא הצליח להשלים את המשפטים, הוא עומד בפני המנהלים הבכירים, כשהוא יודע שהוא איש מקצוע מצוין, אבל בפועל עומד ומגמגם מולם.

איך פתאום לוקים בפחד קהל?
במהלך הטיפול דני סיפר, שמספר חודשים לפני שהגיע אליי, הוא ערך מצגת בפני קהל בכירים גדול, ובשל התקררות השתנק והתחיל להשתעל. ככל שגבר השיעול, כך החל להילחץ ולחשוב מחשבות כמו: "מה יחשבו עלי?", "זה ממש לא מקצועי" , "אולי יפטרו אותי".

דני נכנס למעגל קסמים- בגלל אירוע טכני לחלוטין (שיעול עקב התקררות) הוא לא הצליח להעביר את המצגת, דבר שהגביר את החרדה  שפגעה בתפקודו וביכולתו לממש את הפוטנציאל המקצועי. בכל פעם שהיה עליו להרצות בפני קהל הייתה החרדה משתלטת עליו ומונעת ממנו לדבר, הדבר הגביר את החרדה - ממש כדור שלג שהלך וגדל למימדים עצומים...

מטרת הטיפול
בטיפול קבענו כמטרה להשיב את הביטחון העצמי של דני, כך שיוכל לתפקד באופן טוב יותר מול קהל, מבלי שיחווה חרדה. שאפנו לכך שבסיום הטיפול, הוא יוכל להעביר פרזנטציות למנהליו באופן רהוט ושוטף שישקף את הידע המקצועי הרחב שלו.

מהלך הטיפול
דני ואני בחרנו בטיפול פסיכותרפי ממוקד תוצאות וקצר מועד, שכלל גם עבודה בטכניקת ה- EMDR.
בשלב הראשון- אספתי מדני מידע מקיף על אורח חייו, התנסויות מקצועיות שלו, הרגלים ועוד. התברר לי שהוא עובד בכיר בחברה, נחשב לאיש מקצוע מעולה בתחומו ברמה בינלאומית, יודע להעביר תכנים בצורה רהוטה ומעניינת. כל המידע הזה עזר לי להתמקד לקראת השלב הבא.

בשלב השני- הקניתי לדני כלים להרגעה שיסייעו לו כאשר התקף החרדה מתחיל. תרגלנו נשימות וחשיבה על מקום בטוח, וכאשר דני הרגיש התקדמות ובטחונו העצמי החל לשוב אליו התקדמנו אל השלב השלישי.

בשלב בשלישי- הכנסתי את כלי ה- EMDR ובאמצעותו עבדנו עבודה ממוקדת על האירוע המעורר את התקף החרדה, וחיזוק הכוחות להתמודדות.

ולבסוף, פגישת סיום המסכמת את התהליך שדניעבר.

התוצאה
לאחר כ- 6 מפגשים בלבד, חזר דני לתפקוד אופטימאלי: הוא ממשיך בתפקידו בצורה יוצאת מן הכלל, מעביר את המצגות באופן מקצועי ורהוט, החרדה נעלמה והוא זוכה לשבחים מצד עמיתיו והממונים עליו.

דני ממשיך לתרגל נשימות, כדי לשמר את ההישגים מהטיפול.


« חזרה למטופלים מספרים
 
 
חרדת קהל
חרדת בריאות
פוביה
הפרעה טורדנית כפייתית
חרדת מבחנים
טראומה
חרדת נהיגה
שם
טלפון
מייל
קוד אימות

   שנה תמונה   
 
up-grade: קופירייטינג | מיתוג ועיצוב האתר Web-Traffic ויביט - בניית אתרים